Меню
Головна Блог De Novo веде Національний банк України у Хмару
De Novo веде Національний банк України у Хмару

De Novo веде Національний банк України у Хмару

2012-12-16

De Novo - компанія, що надає професійні ІТ-послуги, провідний оператор комерційного ЦОД і оператор віртуальних приватних Хмар - провела комплексне обстеження інженерної та ІТ-інфраструктури Національного банку України і розробила дорожню карту переходу банку до прогресивної хмарної моделі виробництва ІТ-сервісів.

Проведене експертами De Novo комплексне обстеження і розроблена концепція трансформації ІТ-інфраструктури Національного банку України спрямовані на підвищення задоволеності бізнес-підрозділів якістю ІТ-сервісів, забезпечення їх ефективності та безперервності в надзвичайних ситуаціях. Затверджена НБУ дорожня карта проектів передбачає віртуалізацію та оптимізацію ІТ-інфраструктури в короткостроковій перспективі і перехід до моделі хмарних обчислень - в середньостроковій. Також в рамках проекту було проведено обстеження інженерної оснащеності існуючих датацентров НБУ і за його результатами розроблено техніко-економічне обґрунтування і технічне завдання на побудову нового ЦОД, що відповідає потребам Банку в довгостроковій перспективі.

Вибір De Novo як виконавця проекту тісно пов'язаний з рівнем складності завдань, що стоять перед Департаментом інформаційних технологій НБУ. Цей рівень визначається регуляторної функцією НБУ і його роллю в функціонуванні всієї банківської системи України і диктує особливі вимоги до ефективності і надійності інформаційної системи Банку. Фактично, НБУ є провайдером безлічі ІТ-сервісів для комерційних банків і ступінь його впливу на ефективність і працездатність всієї банківської системи важко переоцінити.

«Запланований перехід до моделі приватного хмари - масштабний і складний процес, але саме ця модель - найбільш ефективне рішення наших задач», - зазначає директор Департаменту інформаційних технологій НБУ Олексій Білаш.

«В ході проекту фахівці De Novo працювали по багато разів апробованої фірмової проектної методології, яка дозволила провести комплексне обстеження ІТ-інфраструктури НБУ і створити технологічну концепцію її трансформації відразу за двома верствам - обчислювальної та інженерної інфраструктур. При цьому не залишилися без уваги і питання обґрунтування економічної доцільності трансформації, а також необхідних для її проведення ресурсів. », - розповідає про особливості проекту генеральний директор De Novo Максим Агєєв.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі, щоб стежити за головними хмарними трендами і новинами України та всього світу!