Меню
Головна Блог МТСБУ спростить життя українських автомобілістів завдяки Хмарі De Novo
МТСБУ спростить життя українських автомобілістів завдяки Хмарі De Novo

МТСБУ спростить життя українських автомобілістів завдяки Хмарі De Novo

2015-10-12

Національний оператор хмарних сервісів De Novo надає Моторному (транспортному) страховому бюро України (МТСБУ) хмарні ресурси для тестування і запуску системи «Електронний поліс». Уже у грудні цього року система буде готова для забезпечення технічної можливості укладати договори обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності в електронній формі.

Впровадження «Електронного поліса» – один з ключових елементів реформування вітчизняного страхового ринку. МТСБУ є активним учасником реформаційного процесу, підготувало комплексний законопроект у даному напрямку і веде інтенсивну роботу по впровадженню електронних послуг у страховій сфері. Майбутні законодавчі зміни зачіпають не тільки документообіг, що забезпечує рух і облік паперових полісів і бланків, але вимагають трансформації бізнес-процесів та ІТ-сервісів страховиків, а також змін у порядку державного контролю над наявністю полісів обов’язкового страхування.

Система «Електронний поліс» МТСБУ є ядром даного процесу. Саме ця система буде забезпечувати випуск і зберігання електронних полісів, а також можливості для контролю їх наявності у автовласників. За допомогою web сервісних технологій з Системою МТСБУ будуть пов’язані інформаційні системи всіх страховиків – членів МТСБУ. Споживачі страхових послуг для укладення договорів страхування зможуть або самостійно, за допомогою Інтернет доступу, звертатися до інформаційних ресурсів обраного страховика, або діяти через страхових агентів, або звертатися безпосередньо в офіс свого страховика. У будь-якому випадку всі операції з укладання договорів страхування проходитимуть зі зверненням до Системи «Електронний поліс» МТСБУ.

Електронний формат поліса обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності не тільки надасть можливість автомобілістам оформити поліс, не виходячи з дому, але також позбавить страховий ринок від проблем, пов’язаних з оформленням договорів страхування на фальшивих бланках або на бланках компаній, позбавлених ліцензій або втративших членство в МТСБУ. До середини жовтня буде готова тестова версія Системи. Після закінчення її первинного тестування страховики-члени МТСБУ зможуть почати тестове підключення своїх інформаційних систем до Системи «Електронний поліс» МТСБУ. Авжеж, вимоги до такої Системи надзвичайно великі: вона повинна бути цілодобово доступною, стійкою до відмов і легко масштабованою. Саме тому МТСБУ ухвалило рішення розгортати Систему на базі Хмари De Novo.

«Розміщення цієї системи в Хмарі De Novo – оптимальне рішення не тільки завдяки привабливій економіці, – коментує проект Максим Агєєв, генеральний директор De Novo.Ми гарантуємо доступність і відмовостійкість надаваних сервісів і несемо фінансову відповідальність за ці гарантії».

«Реформування галузі – складний процес, пов’язаний з безліччю законодавчих, правових і технологічних факторів, – розповідає Олена Машаро, начальник департаменту інформаційного забезпечення, аналізу та методології страхування МТСБУ. – Ми вважаємо, що успіх цієї реформи багато в чому буде залежати від якості інформаційної системи «Електронний поліс» МТСБУ, її доступності, швидкості відгуку, продуктивності. Тому вибір на користь хмарних сервісів був очевидний, втім, як і вибір надійного постачальника цих сервісів. De Novo є нашим перевіреним партнером і сьогодні володіє бездоганною репутацією».

Передбачається, що вже через рік після прийняття законодавчих змін електронна форма поліса обов’язкового страхування відповідальності власників транспортних засобів повністю замінить паперову.