Головна Блог МТСБУ спростить життя українських автомобілістів завдяки Хмарі De Novo
МТСБУ спростить життя українських автомобілістів завдяки Хмарі De Novo

МТСБУ спростить життя українських автомобілістів завдяки Хмарі De Novo

2015-10-12

Національний оператор хмарних сервісів De Novo надає Моторному (транспортному) страховому бюро України (МТСБУ) хмарні ресурси для тестування і запуску системи «Електронний поліс». Уже у грудні цього року система буде готова для забезпечення технічної можливості укладати договори обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності в електронній формі.

Впровадження «Електронного поліса» – один з ключових елементів реформування вітчизняного страхового ринку. МТСБУ є активним учасником реформаційного процесу, підготувало комплексний законопроект у даному напрямку і веде інтенсивну роботу по впровадженню електронних послуг у страховій сфері. Майбутні законодавчі зміни зачіпають не тільки документообіг, що забезпечує рух і облік паперових полісів і бланків, але вимагають трансформації бізнес-процесів та ІТ-сервісів страховиків, а також змін у порядку державного контролю над наявністю полісів обов’язкового страхування.

Система «Електронний поліс» МТСБУ є ядром даного процесу. Саме ця система буде забезпечувати випуск і зберігання електронних полісів, а також можливості для контролю їх наявності у автовласників. За допомогою web сервісних технологій з Системою МТСБУ будуть пов’язані інформаційні системи всіх страховиків – членів МТСБУ. Споживачі страхових послуг для укладення договорів страхування зможуть або самостійно, за допомогою Інтернет доступу, звертатися до інформаційних ресурсів обраного страховика, або діяти через страхових агентів, або звертатися безпосередньо в офіс свого страховика. У будь-якому випадку всі операції з укладання договорів страхування проходитимуть зі зверненням до Системи «Електронний поліс» МТСБУ.

Електронний формат поліса обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності не тільки надасть можливість автомобілістам оформити поліс, не виходячи з дому, але також позбавить страховий ринок від проблем, пов’язаних з оформленням договорів страхування на фальшивих бланках або на бланках компаній, позбавлених ліцензій або втративших членство в МТСБУ. До середини жовтня буде готова тестова версія Системи. Після закінчення її первинного тестування страховики-члени МТСБУ зможуть почати тестове підключення своїх інформаційних систем до Системи «Електронний поліс» МТСБУ. Авжеж, вимоги до такої Системи надзвичайно великі: вона повинна бути цілодобово доступною, стійкою до відмов і легко масштабованою. Саме тому МТСБУ ухвалило рішення розгортати Систему на базі Хмари De Novo.

«Розміщення цієї системи в Хмарі De Novo – оптимальне рішення не тільки завдяки привабливій економіці, – коментує проект Максим Агєєв, генеральний директор De Novo.Ми гарантуємо доступність і відмовостійкість надаваних сервісів і несемо фінансову відповідальність за ці гарантії».

«Реформування галузі – складний процес, пов’язаний з безліччю законодавчих, правових і технологічних факторів, – розповідає Олена Машаро, начальник департаменту інформаційного забезпечення, аналізу та методології страхування МТСБУ. – Ми вважаємо, що успіх цієї реформи багато в чому буде залежати від якості інформаційної системи «Електронний поліс» МТСБУ, її доступності, швидкості відгуку, продуктивності. Тому вибір на користь хмарних сервісів був очевидний, втім, як і вибір надійного постачальника цих сервісів. De Novo є нашим перевіреним партнером і сьогодні володіє бездоганною репутацією».

Передбачається, що вже через рік після прийняття законодавчих змін електронна форма поліса обов’язкового страхування відповідальності власників транспортних засобів повністю замінить паперову.