Меню
Головна Блог ВТБ Банк розмістив обчислювальні потужності в Комерційному центрі обробки даних De Novo
ВТБ Банк розмістив обчислювальні потужності в Комерційному центрі обробки даних De Novo

ВТБ Банк розмістив обчислювальні потужності в Комерційному центрі обробки даних De Novo

2013-10-16

Компанія De Novo, що надає професійні ІТ-послуги, провідний оператор хмарних сервісів, і ВТБ Банк оголошують про початок співпраці. ВТБ Банк віддав перевагу оренді інженерної інфраструктури ЦОД замість будівництва власного центру обробки даних. Аргументами на користь оренди стали гарантовану якість сервісу і істотна економія.

ВТБ Банк належить до числа найбільш динамічно розвиваються банків, що працюють на території України. За останні 6 років за розміром активів Банк піднявся з 57-го на 11 місце в рейтингу Національного Банку України, а за розміром статутного капіталу за станом на 1 липня 2013 року обійняв 8 місце. Сьогодні ВТБ Банк має 125 точками продажу в усіх областях країни і 9 інформаційно-консультаційними центрами.

Територіально-розподілена структура і стрімке зростання пред'являють особливі вимоги до ІТ-складової банку. Особливо, до центру обробки даних, який повинен володіти достатнім запасом площі, можливостями по енергопостачанню і теплоотводу для забезпечення потреб бізнесу в 3-5 річній перспективі.

«Проблема полягає в тому, що точно передбачити і спланувати обсяг обчислювальних потужностей, які знадобляться банку через 5 років дуже складно, - пояснює ситуацію Максим Агєєв, генеральний директор De Novo. - Тому компанії змушені будувати дорогі центри обробки даних з великим запасом, який, втім, може і не знадобиться через нових можливостей в сфері ІТ або змін в економіці країни. В результаті, будівництво власного ЦОД змушує компанії в буквальному сенсі «заривати в землю» мільйони гривень ».

Альтернативою будівництву власного ЦОД є використання аутсорсингового центру обробки даних.

«Ми вибрали ЦОД De Novo, перш за все, як перевірене рішення, - коментує початок співпраці начальник Управління інформаційних технологій ВТБ Банку Олексій Єгоров. - Створений De Novo ЦОД безупинно працює з моменту здачі його в експлуатацію, тому ми довіряємо йому свої обчислення ».

Комерційний ЦОД De Novo був запущений в промислову експлуатацію в листопаді 2010 року. На поточний момент De Novo є найбільшим оператором ЦОД для банківських структур, в числі яких «Райффайзен Банк Аваль», «ПРАВЕКС-БАНК», «Укрсоцбанк», UniCredit Bank ™, «Піреус Банк» та інші. ЦОД De Novo відповідає високим технічним вимогам стандарту TIA 942 на рівні TIER III, а ключові компоненти його інженерної інфраструктури відповідають рівню TIER IV.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі, щоб стежити за головними хмарними трендами і новинами України та всього світу!