Меню
Головна Блог Дія разом з De Novo або що таке справжня цифровізація України
Дія разом з De Novo або що таке справжня цифровізація України

Дія разом з De Novo або що таке справжня цифровізація України

2020-02-06

Кабінет міністрів 6 лютого офіційно презентував додаток та національну онлайн-платформу “Дія”, мета яких оцифрувати документи та державні послуги для українців та навчати громадян цифрової грамотності. 

Кабінет міністрів 6 лютого офіційно презентував додаток та національну онлайн-платформу “Дія”, мета яких оцифрувати документи та державні послуги для українців та навчати громадян цифрової грамотності. На презентації були присутні президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Олексій Гончарук та інші.

Дія - це комплекс сервісів державних послуг, мета якого - стати універсальним зручним засобом взаємодії людини з державою. Без черг, бюрократії та перерв на чаювання.

Наразі в комплекс дії входять:

  • Портал - Онлайн-сервіс державних послуг, де все швидко, чітко й зрозуміло. Тут можна отримати послугу там і тоді, коли потрібно.
  • Застосунок - Мобільний застосунок з електронними документами, та даними про людину з реєстрів
  • Освіта - Портал з онлайн-курсами: базовий із цифрової грамотності, для вчителів і для батьків "Онлайн-безпека дітей".
  • Бізнес - Портал з допомоги малому та середньому бізнесу
  • ЦНАПи - Центри надання адміністративних послуг у кожному куточку України. У майбутньому Центри Дії.

Вже зараз можна скористатися цифровими водійськими правами, послугами еМалятко, почати навчання з курсу “Базові цифрові навички” тощо. На сайті платформи можна передивитись бек лог розробки та плани на запуск кожного з сервісів на майбутні місяці. Так наприклад: в мобільному додатку вже у лютому можна буде скористатися цифровим паспортом, а на порталі зарєєструвати ФОП.

Держава має бути для людини сервісом. Зручним і зрозумілим. Сьогодні ми робимо перший крок до цього – презентуємо додаток Дія. Він уже доступний у Apple Store та Google Play. 9 млн українців користуватимуться посвідченням водія та свідоцтвом про реєстрацію автомобіля у смартфоні - президент України Володимир Зеленський.

Дія це безпека

Дія добре захищена платформа. Усі дані передаються виключно у шифрованому вигляді, а для частини критичних даних використовується блокчейн технологія розподіленого зберігання даних. Розміщуються всі дані в найнадійнішому дата центрі України - ДЦ De Novo.

Мені презентація програми Дія дуже сподобалася. Це явно новий підхід до взаємодії із суспільством, відмінно вибудувана концепція показу нового сервісу, молоді особи кругом замість м'ясистих вареників. Я щиро бажаю розробникам успіху і великої роботи з розвитку цієї системи. Впевнений, у них все вийде. Наша компанія теж має відношення до сьогоднішнього анонсу, адже Дія живе в Хмарі De Novo. І це дуже здорово! – CEO De Novo Максим Агєєв.

Детальну інформацію щодо зберігання та обробку персональних даних, можна почитати за посиланням.

Що далі?

Уряд та міністерство цифрової трансформації мають дуже амбітні плани на цей проект:

  • до кінця 2020 року цифровізація Топ 50 Державних послуг, а до 2024 - 100% послуг
  • 10 мільйонів активних користувачів до кінця 2020 року
  • 95% транспортної інфраструктури, населених пунктів та їхні соціальні об’єкти матимуть доступ до високошвидкісного інтернету до 2024 року
  • 6 мільйонів українців долучені до програми розвитку цифрових навичок

Ознайомитись з можливостями сервісів та спробувати все це можна вже зараз. Додаток Дія можна завантажити у:

Детальну інформацію, посилання на інші послуги та плани на майбутні місяці можна знайти на офіційному сайті.