Дата центр De Novo
Дата центр De Novo не переривав подачу сервісу користувачам ні на секунду.
Забезпечення 100% доступності сервісів ЦОД De Novo протягом понад 11 років — визначний результат, якого досягли лише деякі дата-центри у світі.
De Novo пропонує послуги розміщення ІТ обладнання в одному з найбільших центрів обробки даних України рівня надійності TIER III.
Це єдиний дата-центр в Україні, що побудований за модульним принципом. Кожен модуль — це фізично обмежений простір, який приєднаний до загальних систем енергоощадження і підтримки мікроклімату.
Центр обробки даних введено у експлуатацію у 2010 році. У 2017 запущено другу чергу. Загальна місткість ЦОД 360 шафо-місць.
Сьогодні центр обробки даних De Novo обслуговує найбільші банки країни і є майданчиком розміщення найбільшої IaaS хмари в Україні.
Рівень надійності Tier III-IV
- Резервування компонентів — N+1.
- Доступність сервісів — 99,98%.
- Максимально припустимий час простою — 1,6 години на рік. Але протягом свого існування ЦОД De Novo працює без жодної зупинки.
- Безперебійне охолодження.
- Два активних маршрути розподілення ресурсів.
- Гаряча заміна «життєво важливих» ресурсів.
- Кількість персоналу на зміні понад 2 інженери.
- Технічна підтримка у режимі 24/7.
- Розподілення на екрановані виділені модулі.
Дата-Центр зсередини
Екранований модуль
Акумуляторні батареї
Джерела безперебійного живлення
Кондиціонери модулів
Газові системи пожежогасіння
Електрощитова
Дизель-генераторні установки
Насосна і гідроакумулятори
Зовнішні блоки кондиціонерів
Диспетчерська ЦОД
Завантажте презентацію «Власний дата центр De Novo»
De Novo пропонує послуги розміщення ІТ обладнання в одному з найбільших центрів обробки даних України рівня надійності TIER III.
Це єдиний дата-центр в Україні, що побудований за модульним принципом. Кожен модуль — це фізично обмежений простір, який приєднаний до загальних систем енергоощадження і підтримки мікроклімату.
Модуль чи Зала?
Дата центр De Novo поділено на два фізичні блоки, у яких відрізняються процеси й метрики, що зафіксовані в контракті.
ЦОД–1 — єдиний дата-центр в Україні, побудований за модульним принципом.
Кожен модуль — це фізично обмежений простір, який складається з окремих екранованих камер під'єднаних до інженерної інфраструктури.
ЦОД–5 — призначений для розміщення обладнання в загальній машинній залі.
Машинна зала становить собою неекрановані камери, під'єднані до системи електропостачання ЦОД–1, зони присутності телеком-операторів в ЦОД–1 й системи диспетчеризації. Усі інші системи власні.
Сертифікати ЦОД De Novo
Інфраструктура центру обробки даних De Novo отримала державні сертифікати та атестат відповідності КСЗІ. Все це підтверджено бездоганною роботою власного ЦОД, який працює безперервно з 2010 року. А інформаційна безпека компанії сертифікована ISO27001, ISO 27701, ISO 27017 та ISO 27018.
Відповідність ЦОД вимогам PCI DSS
Відповідність вимогам ISO/IEC 27001
Відповідність вимогам ISO/IEC 27701 (розширення ISO 27001)
Відповідність вимогам ISO/IEC 27017
Відповідність вимогам ISO/IEC 27018
Державний експертний висновок ЦОД, модуль L
Державний експертний висновок ЦОД, модуль S
Whitepaper: Як обрати надійний ЦОД? Огляд ключових параметрів
Отримати розрахунок
Що таке комерційний дата-центр?
Центр обробки даних - це спеціалізована будівля або комплекс будівель, створений для розміщення та експлуатації великої кількості серверів, систем зберігання даних, мережевого обладнання та іншої обчислювальної техніки. ЦОД є сьогодні найважливішими об'єктами глобальної цифрової інфраструктури, що забезпечують зберігання, обробку та передачу величезних обсягів інформації у світовому масштабі. Надійна експлуатація ІТ-обладнання в серверних залах забезпечується завдяки безперебійній роботі інженерної інфраструктури. Основними компонентами такої інфраструктури є:
• Прецизійні системи охолодження, що забезпечують точну (в межах десятих часток градуса) підтримання температури та вологості в приміщеннях;
• Системи електропостачання (джерела безперебійного живлення - ДБЖ, дизельні генератори - ДГУ, системи розподілу енергії), які забезпечують безперервну подачу електроенергії, у разі відключення основного джерела живлення;
• Серверні та монтажні шафи та стійки для безпосереднього розміщення активного ІТ-обладнання;
• Системи фізичної безпеки та контролю доступу (СКУД, відеоспостереження тощо);
• Системи автоматичного або напівавтоматичного газового пожежогасіння та ряд інших компонентів.
Усі ЦОД можна умовно розділити на великі категорії — корпоративні і комерційні. Перші зазвичай, створюються фірмою чи організацією для потреб. Комерційні майданчики пропонують замовити платні послуги з надійного розміщення серверного обладнання компаніям та організаціям.
Основні завдання дата-центру
Основні завдання комерційного дата-центру спрямовані на забезпечення надійного, безпечного та ефективного функціонування клієнтського обладнання. Сучасний комплекс забезпечує замовникам мінімізацію часу простою ІТ-обладнання, скорочення капітальних витрат на створення власного центру обробки даних, а також можливість швидкого масштабування (збільшення чи зменшення) обчислювальних ресурсів відповідно до потреб клієнта. Крім того, оператор дата-центру забезпечує фізичну безпеку клієнтських систем та їх технічний моніторинг (контроль ключових параметрів експлуатації).
Навіщо дата-центр бізнесу
Комерційний дата-центр пропонує бізнесу цілу низку переваг, які дозволяють оптимізувати ІТ-інфраструктуру та зосередитись на ключових бізнес-процесах. Почнемо з того, що дата-центр різко зменшує необхідність великих інвестицій у власне інженерне обладнання, будівництво (або облаштування) відповідного приміщення. Також часто оренда дата-центру (його серверних залів, окремих шаф або стійко-місць) допомагає замовнику досягти і скорочення операційних витрат, пов'язаних з оплатою електроенергії, охолодження та обслуговування обладнання, оплатою послуг ІТ-фахівців і т.д.
Також, як правило, забезпечується підвищення надійності роботи ІТ-систем, оскільки в хорошому ЦОД забезпечено багаторівневий захист від збоїв – завдяки резервуванню електроживлення, систем охолодження, мережевих з'єднань тощо. В результаті підтримується безперервна робота всіх ІТ-систем клієнтів і, відповідно , доступність даних та додатків. Крім цього, комерційні майданчики, як правило, відповідають високим стандартам безпеки та надійності, які нерідко підтверджені міжнародно-визнаними сертифікатами. Це, своєю чергою, дозволяє замовникам відповідати нормативним вимогам у сфері обробки даних. Не останню роль відіграє можливість вибору місця розміщення устаткування. У разі потреби можна використовувати, наприклад, дата-центр у Києві чи дата-центр у Львові. Або можна орендувати потужності відразу на двох майданчиках для забезпечення додаткового резервування та надійності.
Основні послуги комерційного дата-центру
Комерційні дата-центри пропонують широкий спектр послуг, що дозволяють компаніям та організаціям різних масштабів розміщувати та обслуговувати своє ІТ-обладнання на надійних та захищених майданчиках. Наприклад, сайт великого оператора може пропонувати в оренду окремі серверні стійки або шафи, так і цілі серверні приміщення, що дозволяють розгорнути складні комплексні ІТ-інфраструктури замовників. Провайдер послуги надає оснащене та безпечне місце для розміщення серверів, систем зберігання даних (СЗД), мережевого обладнання клієнта, надає стабільне електроживлення з резервуванням, підтримує оптимальний температурний режим у серверних залах, забезпечує фізичну безпеку, контроль доступу та моніторинг. Додатково можуть надаватися хмарні сервіси, послуги захисту даних, підключення до Інтернету, резервне копіювання даних, захист від DDoS-атак, технічна підтримка, обслуговування та багато іншого. Спектр сервісів може бути досить широким, але все ж насамперед це послуги з фізичного розміщення ІТ-обладнання.
Основні показники роботи дата-центрів
Оцінка ефективності роботи об'єктів здійснюється за різними показниками, що відображають надійність, продуктивність та енергоефективність як комплексу загалом, так і його окремих підсистем. Одним із найважливіших параметрів є час безвідмовної роботи (uptime) або простіше кажучи – надійність майданчика. Існує кілька підходів для оцінки цього параметра. Найбільш популярна концепція має на увазі поділ дата-центрів за чотирма категоріями (TIER) відповідно до їх відмовостійкості. Такого підходу дотримуються, наприклад, такі міжнародно-визнані організації як Uptime Institute та ANSI/TIA (стандарт TIA-942).
Рівні відмовостійкості центрів обробки даних та їх характеристики:
• TIER I. Це базовий рівень із мінімальними вимогами до надійності. Такий об'єкт може несподівано вийти з ладу через технічні проблеми або через збій, також допускаються часті планові зупинки для обслуговування обладнання. У той же час це варіант із найнижчою ціною, що підходить компаніям, для яких тимчасова втрата доступності даних та додатків не є критичною.
• TIER II. Тут підтримується підвищений рівень відмовостійкості за рахунок резервування окремих, найбільш критичних компонентів, проте такий може зазнавати короткочасних перебої в роботі обладнання через поломки або планове обслуговування. Data Center TIER II надійніший, ніж TIER I, але й коштує він дорожче.
• TIER III. Це високий рівень надійності, якого достатньо для більшості завдань, пов'язаних з критично важливими бізнес-додатками, найбільш чутливими даними або навіть державними сервісами. Тут забезпечується повне резервування всіх критичних компонентів. Планове обслуговування інфраструктури не вимагає зупинення роботи підсистем дата-центру TIER 3. Такий сайт підходить для більшості організацій, яким потрібна максимальна доступність даних та програм у режимі 24/7/365.
• TIER IV. Забезпечує максимальний рівень надійності завдяки повному дублювання всіх компонентів. Підходить для компаній із екстремально високими вимогами до надійності та доступності, але й вартість такого дата-центру буде надзвичайно високою.
Дата-центри відіграють важливу роль у сучасній цифровій економіці. Вони забезпечують надійне зберігання та обробку даних, що необхідно для функціонування бізнесу та державних сервісів у різних галузях і напрямках. Комерційні центри обробки даних дозволяють організаціям будь-якого розміру розгортати та експлуатувати ІТ-ресурси без необхідності капітальних інвестицій в інженерну інфраструктуру. Водночас вибір дата-центру для оренди – це стратегічне рішення, яке має ухвалюватися з урахуванням специфіки бізнесу та планів щодо його розвитку.