Меню
Головна Блог Cloud First завойовує Європу
Cloud First завойовує Європу

Cloud First завойовує Європу

2020-06-22

Шотландія встала на шлях цифровізації і прийняла загальнонаціональну стратегію розвитку ІТ напрямку - Cloud First. Детальніше про це в нашому новому матеріалі

Концепція Cloud First, що визначає пріоритет хмарних технологій над фізичними системами, в процесі вибору ІТ-рішень продовжує здобувати все більше прихильників у державних структурах країн Заходу. На початку червня 2020 року стало відомо про те, що концепцію Cloud First для держсектору країни прийняв уряд Шотландії. Також був опублікований ряд керуючих вказівок на підтримку цієї політики.

ХМАРА В ПРІОРИТЕТІ

Представники Державної цифрової служби країни (Government Digital Service, GDS) заявили, що публічна хмара відтепер має бути моделлю "за замовчуванням" та розглядатися перед усіма іншими варіантами в тих випадках, коли мова йде про створення ІТ-платформ для обслуговування користувачів.

Як зазначає Росс Лайон, менеджер з хмарних продуктів GDS: 

"Перебої в роботі, викликані пандемією COVID-19, змінили поведінку урядових організацій, підприємств та споживачів. Все більше людей використовують хмарні додатки та інфраструктуру, які допомагають їм працювати віддалено. Всі великі провайдери публічних хмарних сервісів повідомили про значне збільшення попиту на їх послуги."

Як очікується, впровадження хмарних технологій в рамках Cloud First дасть змогу держструктурам Шотландії не лише знизити фінансові видатки, стати більш гнучкими в роботі та прискорити процес розробки нових сервісів, але і дасть можливість знизити негативний вплив на оточуюче середовище, скоротити ризики, підвищити рівень кібербезпеки.


При цьому підкреслюється, що ніхто не наполягає на якнайшвидшій масовій міграції в хмару — хоча загальнодоступні хмарні сервіси вважаються пріоритетними, все ж вибір конкретного рішення (як і відповідальність за нього) лишається прерогативою кожної конкретної організації. 

НАВЧАННЯ ТА ВЗАЄМОДІЯ — ЗАПОРУКА УСПІХУ

Важливо і те, що Cloud First в Шотландії — це не просто абстрактна концепція. Прийняттю цього принципу передувала кропітка робота не лише фахівців GDS, але і всієї експертної спільноти країни. В результаті були розроблені детальні набори рекомендацій, що допомагають в процесі вибору, проектування, налаштування хмар для державних організацій; розглянуті питання ефективного керування послугами, підготовки професійних кадрів тощо. Для полегшення завдання навчання фахівців силами GDS був розроблений спеціальний підручник.

Частина рекомендацій спрямована на підтримку оптимізації хмарних платформ, метою якої є зниження витрат та підвищення продуктивності ІТ-систем державних організацій. Використання хмари тут розглядається як постійний ітераційний процес, що вимагає уважного ставлення та точного налаштування. Зазначимо також, що прийняттю хмарних сервісів держструктурами Шотландії сприяла підтримка з боку місцевої ІТ-спільноти, учасники якої — а це, як правило, були представники комерційних компаній — активно ділились практичним досвідом з державними організаціями. Для зручності взаємодії був навіть створений спеціальний цифровий майданчик — Сentre of Excellence and Cloud Community.

УКРАЇНА ПРАГНЕ ДО ХМАР

В нашій країні використання хмар в держсекторі довгий час сприймалось як екзотика та рідкісне виключення. В той час як, наприклад, для країн ЄС, Великобританії, США цей процес почався ще більш ніж десять років тому. Але віднедавна і в Україні справа зрушила з мертвої точки. З одного боку, за останні рік-два самі держструктури, усвідомлюючи вигоди хмарних сервісів, почали міграцію на публічні платформи, не чекаючи централізованих директив.

З іншого, іде робота і в законодавчому полі — так, наприклад, 16 червня 2020 року в першому читанні був прийнятий законопроект №265 "Про хмарні послуги", який регулює більшу частину питань, що виникають в процесі взаємодії учасників хмарного ринку в Україні. Як очікується, прийняття цього закону відкриє шлях для реалізації політики Cloud First для державних структур нашої країни.

© 2008—2023 De Novo (Де Ново)