Меню
Головна Блог компанії De Novo CNCF випустила KubeVirt v1.4 для управління контейнерами та ВМ в середовищі Kubernetes
CNCF випустила KubeVirt v1.4 для управління контейнерами та ВМ в середовищі Kubernetes

CNCF випустила KubeVirt v1.4 для управління контейнерами та ВМ в середовищі Kubernetes

2025-01-14

Некомерційна організація Cloud Native Computing Foundation представила нову, вже шосту, версію KubeVirt v1.4 — технології, що дозволяє об'єднати в одному контурі управління на основі Kubernetes контейнерні інфраструктури та класичні віртуальні машини (ВМ).

Масові технології віртуалізації ІТ-ресурсів, зробили свого роду технологічну революцію, перетворивши центри обробки даних та локальні інфраструктури. Більшість компаній направили свого часу величезні кошти, на те, щоб віртуалізувати сервери, системи зберігання даних, мережеві компоненти, й ці інвестиції здебільшого повернулися, забезпечивши власникам зниження витрат й підвищення гнучкості систем.

KubiVirt — два в одному

Але технології не стоять на місці й незабаром на масовий ринок вийшли контейнери з їхньою чудовою гнучкістю, портативністю, продуктивністю та відмовостійкістю, відкривши новий етап розвитку ІТ. У результаті переважна більшість компаній використовують сьогодні обидва підходи — класичну віртуалізацію на основі віртуальних машин та контейнери, не відмовляючись від жодного з них. Водночас ці концепції відрізняються та потребують різних підходів до розгортання, підтримки, управління.

Загальна схема роботи KubeVirt 

Тому цілком природно, що з'явилися інструменти, що дозволяють об'єднати в єдиному контурі як ВМ, так і контейнери. Одна з таких платформ назвою KubeVirt (Kubernetes+Virtualisation) отримала підтримку найбільшої незалежної міжнародної організації у сфері контейнерних технологій Cloud Native Computing Foundation. Основна мета CNCF — просування та розвиток технологій, які дозволяють створювати та запускати масштабовані програми в сучасних динамічних середовищах, таких як публічні, приватні та гібридні хмари.

У квітні 2022 року CNCF взяла проєкт KubeVirt під свою опіку й з того часу рішення успішно розвивається в рамках відкритої спільноти розробників. Уніфікована платформа KubeVirt дозволяє запускати робочі навантаження віртуальних машин поверх Kubernetes традиційним для нього способом (у KubeVirt кожна ВМ запускається всередині K8s-контейнера), що дає можливість використовувати віртуальні машини разом із контейнерами у кластерах Kubernetes. Таким чином, з’являється можливість поєднати переваги обох підходів на базі єдиного контуру управління. В такому випадку віртуальні машини можна розглядати як просто ще один варіант ресурсу Kubernetes та керувати ними за допомогою стандартних для K8s інструментів, таких як kubectl, наприклад.

Що нового у релізі?

Нинішній випуск KubeVirt v1.4 присвячений ширшому оновленню — виходу Kubernetes v1.31 (про який ми писали раніше). Чергові оновлення платформи включають: «стратегію розгортання віртуальних машин» (VM rollout strategy), яка покращує процес управління оновленнями для діючих ВМ; міграцію томів віртуальної машини (VM Volume migration), яка надає зручний API-інтерфейс для переміщення даних між томами. Крім того, доданий оператор Application-Aware Quota – рішення, яке усуває обмеження власної системи квот ресурсів Kubernetes.

Розробники KubeVirt реалізували низку функцій, що допомагають спростити процес створення віртуальних машин із заданими параметрами, а також представили єдиний інтерфейс, що настроюється, для адміністраторів кластера, що дозволяє явно відключити цю функцію при необхідності. Крім того, тепер користувачі KubeVirt можуть призначити віртуальним машинам не лише GPU, а й vGPU.

Реліз KubeVirt v1.4 демонструє активний розвиток проєкту та його дедалі більшу зрілість. Нові функції та покращення роблять платформу ще більш привабливим рішенням для тих, хто прагне об'єднати в єдиній платформі контейнери та віртуальні машини. Під егідою CNCF проєкт продовжує розширювати свої можливості та зміцнювати своє становище на ринку відкритих хмарних технологій.

Нагадаємо, що компанія De Novo є «срібним» партнером Cloud Native Computing Foundation, а також першим в Україні володарем статусів CNCF Kubernetes Certified Service Provider та Certified Kubernetes – Hosted, які підтверджують високий рівень експертизи компанії у розгортанні та управлінні Kubernetes як у приватних, так й у колективних хмарах.

© 2008—2024 De Novo (Де Ново)