Українські компанії створили альянс із цифрового суверенітету
2025-04-22
Українські хмарні провайдери De Novo, GigaCloud й дата-центр “ПАРКОВИЙ” домовилися про взаємодію для стабільного технологічного розвитку України на базі національних майданчиків. Сьогодні представники компаній підписали мемораднум про заснування ГС «Український альянс цифрового суверенітету» (PUBLIC ASSOCIATION «Digital Sovereign Ukrainian Alliance»)
Українські хмарні провайдери De Novo, GigaCloud й дата-центр “ПАРКОВИЙ” домовилися про взаємодію для стабільного технологічного розвитку України на базі національних майданчиків. Сьогодні представники компаній підписали мемораднум про заснування ГС «Український альянс цифрового суверенітету» (PUBLIC ASSOCIATION «Digital Sovereign Ukrainian Alliance»).

Передумовою для об'єднання стала зовнішньополітична нестабільність, яка серйозно вплинула на глобальний ринок технологій, а також на цифрову та економічну безпеку країни. «На жаль, ми дедалі частіше бачимо, як технологічні рішення стають інструментом політичного тиску з боку одних країн на інші. Ми, як провайдери, орієнтовані на національний ринок, маємо своєю місією не лише продавати тут свої послуги, а й захищати економіку країни, що є «середовищем життя нашого бізнесу та наших клієнтів» — кажуть засновники Альянсу.
Головною метою організатори називають забезпечення цифрового суверенітету України – повне перенесення, зберігання та обробка важливих даних, зокрема державних, медичних, фінансових та оборонних, усередині країни та відповідно до вимог чинного українського законодавства. “Через війну Україна є чи не єдиною країною у світі, де державні дані вимушено частково зберігаються за кордоном. Після завершення війни постане питання повернення цих даних під українську юрисдикцію. Тож альянс готовий до діалогу з державними органами щодо розробки стратегії такого повернення” — розповіли засновники Альянсу.
Серед напрямів роботи — технологічна «ревізія» країни, а також розробка єдиних стандартів для інфраструктурних рішень. Провайдери впевнені, що такий підхід забезпечить в Україні низку нових можливостей:
- будувати великі георозподілені інфраструктури між майданчиками національних провайдерів;
- легко і безшовно переносити дані в хмарні середовища без втручання міжнародних корпорацій;
- легко переносити дані між провайдерами без штучних технологічних перешкод;
- гарантувати безпеку (і збереження) даних користувачів навіть у критичних ситуаціях, зокрема у випадку ворожих атак.
Долучитися до альянсу може кожна українська компанія, яка поділяє її принципи та прагне працювати на благо національної цифрової безпеки та суверенітету.