Меню
Головна Блог De Novo та GfK Ukraine виміряли хмарний потенціал України
De Novo та GfK Ukraine виміряли хмарний потенціал України

De Novo та GfK Ukraine виміряли хмарний потенціал України

2013-04-10

Провідний оператор хмарних сервісів De Novo та GfK Ukraine презентували результати дослідження українського ринку хмарних технологій – самого молодого і динамічного ринку країни. 

За оцінками провідних консалтингових компаній світу, хмарні технології визначать розвиток ІТ-індустрії в найближчі 5-8 років. Як творець вітчизняного хмарного ринку, компанія De Novo проаналізувала його потенціал і тенденції з GfK Ukraine.

«De Novo та GfK Ukraine сфокусували дослідження на середніх і великих підприємствах фінансової, телекомунікаційної, роздрібної, логістичної і виробничої галузей, тому що саме ці галузі є основними споживачами ІТ-послуг в Україні », - зазначила Анастасія Шуренкова, старший дослідник відділу В2В і стратегічних досліджень GfK Ukraine, на прес-конференції, присвяченій презентації результатів дослідження.

Згідно зібраної статистики споживання, хмарний ринок України знаходиться на етапі формування попиту, який виходить з латентного стану і акумулює первинний досвід споживання хмарних рішень. Про це свідчить поверхневий рівень знання кінцевих користувачів про хмарні обчислення і невисокий рівень проникнення технології. Так, 47% опитаних ІТ-служб вважають свою поінформованість стосовно хмарних рішень поверхневою, а 88% опитаних керівників зовсім не знайомі з хмарними сервісами.

Плани використання хмарних рішень українськими підприємствами, а також інтенсивне освоєння технології ІТ-компаніями створюють потенціал ринку, який до 2015-2016 рр. забезпечить експоненціальне зростання, характерне для хмарних ринків розвинених країн. Більше третини опитаних ІТ-служб планують користуватися хмарними рішеннями, а 75% з них збираються почати використання вже в 2014 році.

«Основний внесок в розвиток ринку хмарних технологій слід чекати від середніх і великих компаній. Приріст ARPU Хмари De Novo склав більше 500% за останні 10 місяців, і в найближчі 2 роки я прогнозую кількаразове зростання споживання хмарних сервісів для Хмари De Novo і для України в цілому », - розповів журналістам про прогнози розвитку вітчизняного ринку хмарних технологій Максим Агєєв, генеральний директор De Novo.

Підігрівають ринок і ІТ-компанії, активно освоюють хмарні обчислення. За результатами дослідження, близько половини опитаних керівників ІТ-компаній вивчають хмарні технології, 15% вже мають експертизу в цій сфері, а 94% планують працювати на хмарному ринку України.

Збільшенню швидкості проникнення хмарних обчислень на український ринок в 2014-2016 сприятиме як інформування споживачів про хмарних рішеннях ІТ-компанії, так і позитивний досвід первинного споживання. 84% опитаних українських підприємств, що використовують хмарні обчислення на момент проведення дослідження, знайшли їх майже або повністю відповідними очікуванням. Як і в усьому світі, економічний ефект від використання хмарних рішень стане головним драйвером ринку. Керівники компаній основною вигодою хмарних обчислень вважають зниження витрат на ІТ.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі, щоб стежити за головними хмарними трендами і новинами України та всього світу!

© 2008—2023 De Novo (Де Ново)