Меню
Головна Блог Хмарна екосистема De Novo як послуга для клієнтів з будь-яким типом потреб
Хмарна екосистема De Novo як послуга для клієнтів з будь-яким типом потреб

Хмарна екосистема De Novo як послуга для клієнтів з будь-яким типом потреб

2018-12-06

Компанія De Novo презентувала свою хмарну екосистему на конференції VMware у Франкфурті. Матеріал містить особливості нових хмарних платформ та інструментів захисту баз даних.

У листопаді відбулася конференція VMware, яка була організована світовим лідером в області ПЗ віртуалізації та хмарних технологій. Ми прагнемо бути першими серед перших, і надавати послуги у відповідності до кращих світових практик. Тому для нас була важливою не лише участь у даному заході в якості партнера, але й можливість презентувати нові хмарні сервіси.

Генадій Карпов, директор з технологій De Novo, виступив з презентацією хмарної екосистеми, яку доповнили хмарні платформи з ще більшою продуктивністю для комерційного сегменту, і для тих, хто надає перевагу розміщенню власних даних за територією України. Разом із тим, для рішення задач пов’язаних з безперервністю бізнесу, та захисту даних, ми доповнили портфель послуг продуктами, які дозволяють збудувати катастрофостійкі рішення для наземної інфраструктури або георознесених площадок. У даній статті ми розглянемо особливості нових послуг більш детально.

Еволюція хмарних платформ De Novo

На початку цього року ми пропонували сервіси на базі трьох основних хмарних платформ:

1. H-Cloud – віртуальні приватні хмари для задач корпоративного класу, та навантажених додатків.

2.  G-Cloud – спеціалізована хмара для державних установ та підприємств, розгорнуто у захищеному модулі.

3. HPI (Private Cloud) – приватна хмара, по моделі «як сервіс», для великих корпоративних клієнтів, які не можуть використовувати розділений хмарний простір.

Хмарному бізнесу, як ніякому іншому, притаманний вислів із «Аліси в країні чудес»:

«Для того, щоб залишатися на місці, потрібно дуже швидко бігти. А, для того, щоб кудись потрапити, потрібно бігти в два рази швидше».

Тому, нам доводиться бігти в два рази швидше, і, в цьому році наше сімейство хмарних платформ поповнилося ще кількома:

4. NG-Cloud   - хмара для комерційного сегменту, з тим же позиціонуванням, що й H-Cloud. Але має низку переваг, що криються в його архітектурі. Про це розповімо далі.

5. EU-Cloud   - схожа на NG-Cloud, але розгорнуто на базі ЦОД в Німеччині (Франкфурт). Там використовується дещо інше обладнання, але архітектура, програмний і технологічний стек такі ж, як в NG-Cloud. Підходить для клієнтів, які хочуть розміщуватися за межами України.

6. EU-HPI  - аналог HPI з розміщенням у Німеччині (Франкфурт).

Equinix FR4, ЦОД у Франкфурті

Може виникнути питання: «Навіщо нам три схожих хмари із одним і тим же позиціонуванням: H-Cloud, NG-Cloud, EU-Cloud?». Справа в тому, що сегмент і модель використання цих хмар дуже близька, але в процесі еволюції хмара H-Сloud розширювалася, частково перебудовувався, додавалася функціональність, і є одна річ, яку принципово не можна змінювати - це базова архітектура. В якийсь момент, ця базова архітектура стала перешкодою до подальшого розвитку, до інтеграції нових технологій і нових технологічних стеків. Тому ми вирішили, що настав час побудувати нові хмарні платформи.

Особливості нових хмарних платформ De Novo

Як згадувалося раніше, важлива відмінність нових хмарних платформ NG-Cloud і EU-Cloud від H-Cloud полягає у особливостях архітектури, де закладено дві ключових концепції:

  • концепція програмно-обумовленого ЦОДа, що відображає кращі світові практики використання технологічного стека VMWare.
  • концепція Hardware Agnostic. Залізна інфраструктура хмарного оператора більш динамічна, ніж корпоративна. Тому, яким чином ми б не починали будувати, через деякий час вона стає гетерогенною. Так ось, концепція Hardware Diagnostic не вимагає від нижчого залізного шару якоїсь особливої функціональності, крім базової. Якщо це мережа, від неї вимагається одне - швидко переміщувати пакети. Якщо це серверні системи, потрібно одне - надавати обчислювальні ресурси і пам'ять. Якщо це зберігання, то це просто запис, читання і зберігання інформації. Все, ніякого інтелекту. Весь інтелект присутній в програмно-технологічному компоненті, це дозволяє уникнути величезної кількості проблем із сумісністю гетерогенних фізичних інфраструктур. Тобто, переміщуючи інтелект на рівні ніші, ми різко знижуємо вимоги до залізного шару і сумісності окремих його компонентів. Проте, для побудови нових хмарних платформ, ми вирішили використовувати обладнання останнього покоління - сервери Intel з процесорами Scalable Gold 40x cores 2.4 GHz 768 GB 2666 MHz RAM.

Нові хмарні платформи NG-Cloud та EU-Cloud відкривають великі можливості для наших клієнтів:

  • Створення великих віртуальних машин (ВМ): 32 vCPU 2.4 GHz 512 GB vRAM.
  • Доступні диски All Flash з високою та стабільною продуктивністю: Tier AF/BF - 20K/5K IOPS (100% random, 32K block size, 70/30% r/w, <3 ms). Вірогідність того, що навантаження буде таким, що перестрибне цю кількість IOPS близька до нуля.
  • Покращення пропускна здатність мережі: 10G c латентністю <100 µs. У H-Cloud вона також 10 Гбіт-на, але, оскільки фізична мережа там була 10 Гбіт, то, на практиці виходило 7-8 Гбіт. В цьому випадку є 40 Гбіт-ве ядро, тому з високим ступенем ймовірності, інтерфейси віртуальних машин отримують у будь-який момент часу 10 Гбіт пропускної здатності мережі.
  • Розширені мережеві функції і функції безпеки: Distributed Logical Router (DLR), Distributed Firewall (DFW), trunk interfaces. Функціональність Firewall дозволяє фактично прив’язати прозорий непомітний Firewall до кожного інтерфейсу, кожної віртуальної машини. Це дозволяє досягти мікросегментації, що само собою є дуже ефективним інструментом у боротьбі з ще невідомими загрозами.
  • Розширена функціональність операційного порталу. Зокрема, це інтеграція порталу в управління комплементарними сервісами. Набір таких інтегрованих порталів буде постійно розширюватися, крім того, важливим елементом є можливість управління з одного операційного порталу відразу декількома регіонами. Тобто, такою двохмарною конструкцією можна управляти з операційного порталу будь-якої з хмар, адже вони бачать одна одну.

Підтримка баз даних SAP HANA

У NG-Cloud є ще одна особливість, про яку раніше не говорилося. Насправді ландшафт SAP може працювати з використанням різних баз даних. Але кілька років тому у SAP з'явилася власна база даних, яка називається HANA, і вона є унікальною. В процесі роботи ця база даних зберігає всі транзакції у пам'яті. Ще однією її особливістю є те, що єдина синхронна операція і запис, який впливає на продуктивність, це запис logo журналу транзакцій.

Другою особливістю виступає те, що первинна завантаженість бази може зайняти деякий час, поки база не завантажилася з диска, вона не почне працювати. На відміну від класичних баз, які починають працювати відразу після ініціалізації. Тут, поки вся база не перемістилася в пам'ять, вона не стартує. Розмір бази може бути великий, наприклад, один терабайт - це цілком типове значення. Зчитування одного терабайту даних, навіть при досить високій швидкості послідовного читання в 1 Гбайт, що є досить високою швидкістю, буде займати близько 15 хвилин.

SAP HANA досить успішно працює в основному кластері NG-Cloud, це підтверджено і практичною експлуатацією, і тестами. Але є ще одна тонкість. DeNovo є, напевно, найбільшим оператором дата-центрів, і в нашому дата-центрі використовується дві системи пожежогасіння, це: базова і порошкова. У той же час, у нас є близько десятків гідрантів. Вони потрібні не для гасіння пожежі, і, по суті, вони ніколи не будуть використаними. Але, без них неможливо отримати дозвіл від пожежної служби. Це яскравий приклад того, як розвиток технології випереджає регуляторні вимоги, і, доводиться робити такі, здавалося б, безглузді речі. В ситуації з HANA є щось подібне, SAP не висуває певних вимог до обладнання, або до віртуального ландшафту, необхідного для розгортання самого SAР на базі інших баз даних. Але, якщо це HANA, то для продуктивного ландшафту висуваються додаткові вимоги, а саме: обладнання з сертифікованого списку, плюс певна архітектура.

 Ми в NG-CLOUD організували окремий сегмент, який повністю задовольняє ці вимоги.

Інструменти захисту даних та забезпечення безперервності бізнесу

Клієнтам, які вже оцінили переваги хмарних платформ для бізнесу, недостатньо споживати лише хмару, все частіше виникають завдання побудови катастрофостійких рішень та захисту даних. Далі більш детально розповімо про існуючі та нові сервіси, що спрямовані на вирішення цих завдань.

Захист даних шляхом резервного копіювання 

Для вирішення завдань резервного копіювання та відновлення є повністю автоматизовані і керовані вручну інструменти. Серед автоматизованих, клієнти можуть обрати BaaS та новий сервіс GeoBaaS, що дозволяє зберігати резервні копії закордоном в EU-Cloud. Вони надають можливість максимально простого і автоматизованого резервного копіювання та відновлення прикладного ландшафту, розгорнутого в Хмарі De Novo.

Для більш глибокого управління завданнями резервного копіювання, в портфелі послуг De Novo доступні інструменти Flex Backup та Flex Backup XR. Останній надає можливість розміщувати резервну копію не тільки у хмарі De Novo, але і у власній інфраструктурі, або в іншій хмарі.

Інструменти VCR та S3/Swift відмінно вирішують задачу захисту даних наземної інфраструктури з можливістю відновлення, як у власну інфраструктуру (тільки VCR), так і у Хмару De Novo.

Безперервність бізнесу шляхом забезпечення катастрофостійкості

У разі повної непрацездатності робочого майданчика, важливо мати резервний, де Ви могли б швидко відновити роботу продуктивних сервісів. NCDR – повноцінна альтернатива власному резервному ЦОД, дозволяє використовувати хмару як асинхронний резервний майданчик для власної інфраструктури. А наявність NCDR-порталу дозволяє ініціювати активацію прикладного ландшафту в Хмарі навіть у разі повної недоступності власного ЦОД. Тобто, замовник може самостійно організувати процес відновлення даних, не викликаючи службу підтримки і не витрачаючи на це цінні, в таких випадках, хвилини.

Паралельно з появою нових хмарних платформ, ми запустили новий продукт ICDR, він схожий на NCDR, але працює не між наземною інфраструктурою і хмарою, а між двома хмарами NG-Cloud і EU-Cloud. Що дозволяє, згідно з правилом «3-2-1», побудувати резервний майданчик в іншій хмарі або в іншій країні.

Моніторинг роботи хмарних ландшафтів

Оцінити стан прикладного ландшафту в хмарі, вчасно знайти «вузькі ділянки» та спрогнозувати навантаження віртуальних машин – дозволяє новий інструмент моніторингу Сloud Vision.

Інтерфейс сервісу Сloud Vision

Сервіс Cloud Vision реалізований на основі продукту VMware vRealize Operations Manager, простий у підключенні та використанні, не потребує встановлення агентів у гостьові ОС і складних налаштувань.

Серед можливостей сервісу, можна виділити наступні:

  • Доступ до більш ніж 200 метрик;
  • Налаштування користувачем власних контрольних панелей;
  • Налаштування сповіщень по e-mail про різні події в хмарної інфраструктурі.

ХМАРНА ЕКОСИСТЕМА DENOVO

Зібравши воєдино всі хмарні платформи та інструменти захисту даних, ми сформували єдину хмарну екосистему De Novo.

Безумовно, з появою нових продуктів ЕКОСИСТЕМА буде доповнюватися. Але вже зараз, замовник з інфраструктурою будь-якого розміру і складності, може знайти своє місце в нашій екосистемі і вирішити задачу будь-якого рівня складності.

Ми розуміємо, що оцінити вигоди хмарних сервісів можна тільки на практиці. Тому усі послуги ви можете протестувати в рамках тестового періоду - безкоштовно.

Замовити безкоштовний тест-драйв