Меню
Головна Блог Хмари - це шанс для України скоротити цифровий розрив
Хмари - це шанс для України скоротити цифровий розрив

Хмари - це шанс для України скоротити цифровий розрив

2020-07-03

Хмарні технології давно стали мейнстримом у всьому світі. Україна не виняток, утім з місцевою специфікою. Про те, як хмари можуть допомогти країні здійснити “цифровий ривок” та чому ми маємо на це піти, розповідає Максим Агєєв в новому випуску журналу Forbes.

Хмарні технології давно стали мейнстримом у всьому світі. Україна не виняток, утім з місцевою специфікою. Про те, як хмари можуть допомогти країні здійснити “цифровий ривок” та чому ми маємо на це піти, розповідає Максим Агєєв в новому випуску журналу Forbes.

Світова економіка входить у серйозну кризу. Але хмарам рецесія, схоже, не загрожує. Чому так?

- У першу чергу падають продажі обладнання. Проєкти, пов'язані з «довгими інвестиціями», все частіше зупиняються. У такій ситуації хмари стають майже безальтернативним інструментом. Вони дозволяють задовольняти потребу в обчислювальних ресурсах без CapEx і змінювати необхідний обсяг IT-ресурсів тут ї зараз. Ця тенденція в умовах невизначеності тільки посилюється.

Тобто хмари - найкращий спосіб пережити кризу?

- Сьогодні хмари - домінуюча операційна модель використання IT-сервісів у всьому світі. В Україні темпи зростання споживання хмарних сервісів не нижчі, ніж у середньому в світі. Почасти це пояснюється «молодістю» сегмента. Але більш суттєво те, що в Україні сформувалося нове покоління IT-менеджерів. Вони вважають за краще працювати з хмарними сервісами, щоб отримувати максимальну вигоду для своєї компанії.

Незабаром усі підуть у хмари?

- Цілком відмовитися від власного обладнання не вдасться ще довго, особливо великим організаціям. Але без хмарних сервісів компанія втрачає гнучкість, а на ринку виживає той, хто швидше пристосовується до нових умов, під час кризи це надто актуально.

Наприклад, на початку цього року велика українська компанія працювала з повним завантаженням і споживала істотну обчислювальну потужність у нашій хмарі. Але через карантин її ділова активність знизилася майже до нуля. Споживання IT-ресурсів замовник скоротив до мінімуму буквально за день. Отримана економія обчислюється десятками тисяч гривень щомісяця плюс очевидна свобода в прийнятті нових рішень з урахуванням мінливих обставин.

Наші держструктури теж використовують хмари?

- Зараз для нашої компанії це один з найбільш швидкозростаючих клієнтських сегментів. Держпідприємства активно переносять навантаження в хмари, навіть незважаючи на те, що цей процес в Україні зовсім не врегульований на законодавчому рівні. Бюрократія не в змозі зупинити поширення хмар.

Компанія De Novo - визнаний лідер серед українських хмарних операторів і комерційних дата-центрів. У чому ваші конкурентні переваги?

- Все просто: у нас найкраща команда професіоналів, ми використовуємо найсучасніші розробки лідерів світового ринку (наші хмарні платформи працюють на технологічному стеку VMware) і безперервно інвестуємо в розвиток бізнесу. До того ж у нас, без зайвої скромності, найкраща операційна модель у галузі: за 10 років не сталося жодного відчутного збою в роботі.

Що чекає хмарну галузь у майбутньому?

- Безумовне і стрімке зростання. Зараз ми знаходимося біля підніжжя висхідного тренда глобальної «цифрової трансформації». Для України я бачу хороший шанс скоротити за рахунок хмар «цифровий розрив» з провідними країнами світу, причому в найкоротші терміни. Але чи зуміємо ми скористатися цією можливістю? Побачимо, що з того буде.

Як використовувати хмару ефективно для бізнесу, та з чого треба починати хмарний шлях? Читайте у нашому матеріалі "Хмара - від зниження витрат, до збільшення прибутку".