Меню
Головна Блог За даними IDC De Novo займає лідируючі позиції на хмарному ринку України
За даними IDC De Novo займає лідируючі позиції на хмарному ринку України

За даними IDC De Novo займає лідируючі позиції на хмарному ринку України

2016-04-02

Національний оператор хмарних сервісів De Novo та компанія IDC поділилися свіжими аналітичними даними хмарного ринку України, сукупний обсяг якого (IaaS і SaaS) перевищив за підсумками 2015 року $ 9 млн. З часткою 25% De Novo лідирує на IaaS-ринку країни.

За результатами дослідження IaaS-сервіси з часткою 69% є ключовим сегментом хмарного ринку України, що продемонстрував більш високу динаміку (+ 13%) у порівнянні з SaaS (3%). Хмарний ринок зростає всупереч падінню вітчизняного ринку ІКТ (-42%) і завдяки зростаючим знанням про хмари. У 2016 році обізнаність споживачів досягла 100% – серед опитаних ІТ-директорів не знайшлося жодного респондента, який не знає про хмарні обчислення. Володіння хмарними рішеннями на рівні «добре» і «відмінно» відзначили 82%, продовжуючи позитивну динаміку цього показника в 2015-2013 рр. – 79%, 61% і 45%, відповідно.

Розвиток хмарного ринку України, що відбувається в умовах агресивного впливу політико-економічних факторів, відбився на поведінці хмарних споживачів. Так, суттєво зросла значимість забезпечення безперервності бізнесу – 69% опитаних вважають цю задачу пріоритетною в поточному році. Через серію скандалів, пов’язаних з некоректною поведінкою виконавчих влади по відношенню до ІТ-компаній, 71% опитаних говорять про перевагу зарубіжних хмарних пропозицій. Вперше за історію досліджень De Novo найпопулярнішою виявилася колегіальна модель рішення про використання хмарних сервісів, що передбачає участь директорів з фінансів та ІТ (47%), а в топ-3 популярних задач з’явилося розміщення основних бізнес-додатків (42%). Трансформувалися і критерії оцінки ефективності хмарного постачальника. Майже половина опитаних (48%) заявляє про важливість дотримання угоди про рівень обслуговування, більш значущим стала і якість роботи служб технічної підтримки (30% в 2016 і 7% в 2015). Також відчутно зросла впевненість у стратегічній важливості хмар для бізнесу – 84% (в порівнянні з 70% в 2015 і 61% в 2014 роках).


IDC De Novo займає лідируючі позиції на хмарному ринку України

«Будучи найбільшим оператором хмар в країні, ми стурбовані зростанням привабливості зарубіжних майданчиків ЦОД і хмар серед наших замовників. Незважаючи на численні заклики законодавчо врегулювати ситуацію, що склалася з поведінкою силовиків, наша держава, схоже, ніяк не реагує на це неподобство. До сих пір хмарний ринок ріс, завдяки кризі. Але цей драйвер розвитку, очевидно, себе вже вичерпав. Є колосальний ринковий потенціал, який можуть реалізувати зростаюча обізнаність, накопичення позитивного споживчого досвіду, довіра до технології, – коментує генеральний директор De Novo Максим Агєєв. – Потрібні нові фактори розвитку. Потрібна чітка гарантія з боку держави про недоторканність ЦОД і даних замовників. Інакше всі наші зусилля з розвитку цього перспективного сегмента є підготовкою для його передачі зарубіжним провайдерам. Ми вважаємо, що хмарні технології дають унікальний шанс скоротити розрив між Україною і більш розвиненими ринкам ».

«Ринок хмарних послуг – чи не єдиний в Україні сегмент ІТ-ринку, що показав зростання в 2015 році. Криза в економіці штовхає українські компанії до зміни парадигми використання ІТ, а розширення користувальницької бази хмарної моделі ІТ викличе не менш радикальні зміни ландшафту українського ринку корпоративного ІТ-обладнання, ПЗ та послуг. Україна лише на початку цього шляху, і її чекають кілька років зростання хмарного ринку, що виражається в двозначних числах. При цьому обсяг послуг SaaS буде рости випереджальними темпами, і до початку 20х років обсяг продажів SaaS-послуг в Україні може скласти не менше 10% від місткості ринку ПЗ», – пророкує регіональний менеджер IDC в Україні Володимир Поздняков.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі, щоб стежити за головними хмарними трендами і новинами України та всього світу!