Меню
Головна Блог компанії De Novo Міграція у хмару: основні інструменти та шляхи переносу
Міграція у хмару: основні інструменти та шляхи переносу

Міграція у хмару: основні інструменти та шляхи переносу

2018-10-02

Перенесення ІТ-інфраструктури в хмару - це складний процес, що часто гальмує розвиток компанії. Дана стаття містить огляд основних шляхів міграції та необхідних інструментів, що допоможуть Вам зробити правильний вибір для успішної міграції у хмару.

Початок споживання хмарних IaaS-сервісів часто гальмується питаннями перенесення інфраструктури або окремих її частин у хмару. Для спрощення схеми міграції існує великий перелік програмного забезпечення та сервісів, володіючи якими, ви можете переносити практично будь-яке навантаження х86 у хмару.

Щоб ви могли правильно підібрати та спланувати «переїзд» у хмару, необхідно визначитися з:

  • типом вихідного серверу/віртуальної машини;
  • об'ємом даних, які будуть переноситись;
  • допустимим часом простою при перемиканні навантаження.

Виходячи з цієї інформації, ви зможете підібрати найбільш підходящий для себе інструмент. Почнемо з того, що розглянемо основні типи міграцій. Їх всього 4: P2V, P2C, V2V, V2C.

P2V (Physical to Virtual)

Даний тип міграції являє собою перетворення існуючого фізичного серверу в віртуальний. Ця задача виникає в першу чергу на підприємствах, де відбувається перехід інфраструктури, що еволюційно розвивалася, побудованої на окремих фізичних серверах, на систему віртуалізації.

Приклад Physical to Virtual міграції

У випадку, якщо цільовою системою віртуалізації є VMWare vSphere, основним інструментом P2V переходу буде безкоштовний продукт vCenter Converter, що дає змогу шляхом встановлення на фізичний сервер агента, не вимикаючи його, перенести інформацію і на виході отримати готову віртуальну машину. Хоча сервер переноситься у стані «на початок міграції», на фінальному етапі існує можливість синхронізувати зміни, що накопичилися. У подальшому даний «віртуалізований» сервер може бути перенесений у хмару за схемою V2C або залишений у власній інфраструктурі у хмарі.

P2C (Physical to Cloud)

Physical to Cloud — це також перетворення фізичного серверу в «хмару», але з метою перенесення даних одразу в хмарні IaaS-ресурси. Таке завдання може з'явитися у компаній, які стоять перед вибором — купити сервер або припинити вкладатися у капітальні витрати і почати споживати ресурси із хмари. 

Простий шлях вирішення цього завдання — використання послуги De Novo vStorage у поєднанні з безкоштовним агентським резервним копіюванням Veeam Agent або будь-яким іншим, що підтримує функціональність Bare-metal recovery. У такому випадку ви робите резервну копію у сховищі vStorage, а потім відновлюєтесь за допомогою Veeam Recovery Media одразу в хмарі. Щоб «наздогнати» зміни, що накопичилися з моменту створення основної резервної копії, робиться інкрементальна резервна копія, що займає значно менше часу. У варіанті з використанням агентів від Veeam треба звернути увагу, що відновлення із інкременту підтримується лише для несистемних дисків.

V2V (Virtual to Virtual)

Міграція між різними системами віртуалізації може знадобитися у випадку зміни корпоративного стандарту при виборі системи віртуалізації або консолідації інфраструктури підприємства, що еволюційно розвивалася, на різних системах віртуалізації. Також таке завдання може виникнути у разі прийняття рішення про міграцію у хмару, якщо базова система віртуалізації хмари (у нашому випадку — VMWare) не відповідає системі, що лежить в основі інфраструктури замовника. Можливих шляхів міграції у даному варіанті дуже багато, і їх опис виходить за межі даного матеріалу. Але в загальному випадку може бути використаний варіант, описаний у схемі P2V.

V2C(Virtual to Cloud)

І логічним завершенням даного переліку є міграція навантаження віртуальних машин у хмару. Хмара De Novo побудована на базі системи віртуалізації VMWare vSphere, і якщо у вас використовується інша система віртуалізації або фізичне «залізо», необхідно спочатку виконати проміжні міграції, що описані у попередніх пунктах. Якщо ви використовуєте VMWare або привели навантаження до даного формату, то міграція полягає всього лише в завантаженні віртуальної машини в форматі OVF чи OVA у нашу хмару. Але, як то кажуть, диявол ховається у дрібницях. Якщо у вас відносно невеликі об'єми даних (десятки-сотні гігабайт на одну віртуальну машину), дані нечасто змінюються, а кількість ВМ, що переносяться, не перевищує десяти, то ви можете завантажити такі віртуальні машини через веб-інтерфейс керування хмарою або за допомогою безкоштовної консольної утиліти VMware OVF Tool.

Якщо віртуальних машин багато, то ви можете автоматизувати даний процес за допомогою безкоштового програмного забезпечення VMWare vCloud Extender. Даний продукт інтегрується із вашим vCenter Server, і в подальшому міграція даних у хмару відбувається буквально за пару кліків. Що дуже важливо, vCloud Extender підтримує так звану «теплу» міграцію. Це означає, що продуктивне навантаження може бути перенесене з мінімальним вікном простою (зазвичай менше, ніж півгодини) і у прийнятний для вас час (наприклад, вночі або на вихідні). Тобто можна не поспішаючи, за пару тижнів завантажити величезну віртуальну машину у декілька десятків терабайт, а потім за одні вихідні переїхати.

Приклад V2C міграції за допомогою vCloud Extender

Наша компанія надає широкий вибір як платних, так і безкоштовних інструментів перенесення ІТ-інфраструктури в хмару, які допомагають вирішити увесь спектр задач. Для користувачів СРК VEEAM Backup and Replication ми пропонуємо послугу Veeam Cloud Repository, що дає змогу скласти свої бекапи і потім, за заявкою, відновитися з них у хмарі. Перевага даного варіанту полягає у тому, що повний об'єм даних резервної копії завантажується лише перший раз, згодом завантажуються лише зміни. Таким чином, коли ви вирішите переключитися на хмарний екземпляр, це можна буде зробити достатньо швидко (в залежності від розміру, процес займе від півгодини до декількох годин).

Дуже важливим для міграції у хмару очевидно є розмір віртуальної машини, а відповідно і способи, за допомогою яких будуть передаватися дані. Так, для порівняно невеликих інфраструктур у сотні гігабайт буде цілком достатньо інтернет-з'єднання зі швидкістю до 1 Гбит/с. Коли рахунок йде на терабайти, ми пропонуємо нашим замовникам використовувати виділений канал зі швидкістю підключення до 10 Гбит/с. Якщо ж мова йде про десятки терабайт, ми пропонуємо клієнтам сервіс DataBox. Він являє собою мобільну систему зберігання даних, яка постачається на майданчик замовника та використовується для міграції. Як то кажуть, ніщо не порівняється за швидкістю передачі даних із КамАЗом, що навантажений флешками.

Ну і наостанок необхідно зазначити, що перед тим, як починати будь-яку міграцію за допомогою засобів віртуальної інфраструктури, проаналізуйте ваше програмне забезпечення. Можливо, у ньому є вбудовані механізми перенесення даних, у такому варіанті це допоможе вам уникнути зайвих рухів стосовно міграції.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі, щоб стежити за головними хмарними трендами і новинами України та всього світу!

© 2008—2024 De Novo (Де Ново)