Меню
Головна Блог Створення централізованої системи резервного копіювання даних філій для ПУМБ
Створення централізованої системи резервного копіювання даних філій для ПУМБ

Створення централізованої системи резервного копіювання даних філій для ПУМБ

2011-02-18

ПУМБ є універсальним, відкритим, динамічним банком, який на протязі вісімнадцяти років працює на ринку. За ключовими фінансовими показниками, таким, як обсяги активів і зобов'язань, розміри власного та статутного капіталу та ін., ПУМБ входить до ТОП-15 українських банків.

ПУМБ по праву вважається одним з найбільш високотехнологічних банків в Україні, які прагнуть до підвищення якості послуг, що надаються клієнтам банку. Саме тому завдання забезпечення безперервності бізнесу, надійного захисту даних 11 філій, що охоплюють всю територію України, була високопріоритетних для керівництва банку.

Проектні завдання

Основним завданням проекту було створення централізованої системи резервного копіювання даних, які зберігаються і обробляються в філіальної мережі. Робота такої системи дозволяє істотно мінімізувати ризики, пов'язані з втратою або спотворенням даних, які можуть стати причиною зупинок ключових бізнес-процесів банку. Іншими словами, наявність системи централізованого резервного копіювання даних, ефективно виконує свої функції, є важливим етапом більшої завдання - забезпечення безперервності бізнесу.

Крім підвищення надійності і забезпечення безперервності бізнесу, передумовами до створення системи була територіально-розподілена структура банку і впровадження нових технологій організації ІТ-інфраструктури. У плані географічного охоплення банку була необхідна централізація управління, моніторингу та обслуговування додатків резервного копіювання даних, а використання віртуалізованих операційних середовищ - змушувало переглянути підходи до резервного копіювання даних і забезпечення локальної відмовостійкості.

Проект створення централізованої системи резервного копіювання даних філій складався з двох фаз, кожна з яких переслідувала певну мету. Під час першої фази експерти De Novo спроектували рішення, в тому числі - створили пакет документів, що стосується організаційної складової майбутньої системи. Друга фаза була повністю присвячена безпосередньо створення і випробувань розробленої системи.

Рішення для ПУМБ

Реалізація проекту проходила в повній відповідності з фірмовою методологією De Novo. На етапі проектування системи, з метою зниження її загальної вартості, було прийнято рішення створити тиражований прототип, впровадження якого в двох філіях дозволило б співробітникам банку самостійно поширити його на інші підрозділи. Згідно з цим рішенням, команда De Novo спільно з фахівцями ПУМБ під керівництвом архітектора проекту Сергія Стояна, впровадила спроектовану систему в донецькому, дніпропетровському і київському філіях ПУМБ, провела належні випробування і передала її в промислову експлуатацію. Крім того, ІТ-підрозділу банку проектна група передала повний набір проектної та експлуатаційної документації. На основі цієї документації, а також отриманих в процесі навчання і впровадження системи знань ІТ-департамент ПУМБ зможе самостійно тиражувати рішення на решту філії.

Центральні (керуючі) сервери резервного копіювання були спроектовані з урахуванням вимог по відмовостійкості і катастрофоустойчіовості.

Результати проекту

З формальної точки зору проект повністю вирішив поставлені завдання. Після завершення тиражування централізованої системи резервного копіювання даних філій ПУМБ стане ще більш надійним банком за рахунок зниження ризиків, пов'язаних з втратою і спотворенням інформації. Банк також повніше буде відповідати галузевим стандартам і кращим практикам, буде менш вразливим до помилок, які виникають з вини «людського фактора», а для підтримки стійкості систем і сервісів буде обходитися дешевше.

Особливістю реалізації проекту було використання існуючого обладнання зберігання резервних копій в філіях - дисків з інтерфейсом USB. Використання технології дедуплікаціі дозволило зберігати резервні копії даних кожної філії для досить жорстких вимог (з точки зору кількості і тривалості зберігання резервних копій) на 1-2 дисках.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі, щоб стежити за головними хмарними трендами і новинами України та всього світу!