Меню
Головна Блог компанії De Novo Де найбільше дата-центрів?
Де найбільше дата-центрів?

Де найбільше дата-центрів?

2025-01-21

На це питання переконливо відповіла аналітична компанія Statista, яка зуміла підрахувати кількість ЦОД по всьому світу. Результати дослідження показують дуже характерні світові тенденції у сфері розвитку ІТ. Примітно, що Україна також потрапила до рейтингу. 

Те, що США сьогодні є глобальним лідером цифрових технологій — зрозуміло й без досліджень, але завжди цікаво поглянути на конкретні цифри. Дані аналітиків наочно демонструють драматичний відрив лідера від інших учасників ринку. Наприклад, згідно з дослідженням Statista, у США в активному стані перебувають 5381 дата-центр, що більш ніж у десять разів перевищує показники другого місця рейтингу, на якому розташувалася Німеччина (з 521 ЦОДом). Причому це дані на березень 2024 року, а до грудня, судячи з інформації з відкритих джерел, ця різниця ще зросла. Загалом аналітики нарахували 11800 дата-центрів по всьому світі. Тобто частка США за кількістю об’єктів (без врахування їхнього масштабу) складає 45,6%. Німеччина, що посідає другу сходинку, має лише 4,4%.  

Кількість дата-центрів по країнах у 2024 році  

 

Зовсім трохи відстає від ФРН Великобританія, яка має 514 дата-центрів, замикає п'ятірку лідерів — Китай та Канада, у яких 449 та 336 ЦОДів, відповідно (також, є дані, що в КНР, зважаючи на певну «закритість» країни, підраховані далеко не всі активні об'єкти). Відрив США виглядає не настільки драматичною, якщо підрахувати ЦОДи не країнами, а регіонами. Так, у Європі сумарно працює близько 2500-2600 дата-центрів (з урахуванням Британії), але все одно це вдвічі менше, ніж за океаном. Якщо розглядати Гонконг як адміністративну частину Китаю, то сумарно КНР матиме понад 570 ЦОД, що виводить країну на друге місце у світі. Також цікаво, що в Сінгапурі працює близько сотні центрів обробки даних (які до того ж фактично розташовані в адміністративних межах одного міста). Що робить цю невелику країну лідером серед незалежних держав за умовним показником кількості ЦОДів на 100 тис. населення.  

Всього ж у рейтингу Statista представлено понад 25 країн й, що цікаво, Україна також потрапила до рейтингу, нехай і наприкінці списку, маючи 58 ЦОД. З огляду на нинішні обставини, а також те, що за останні роки в країні не збудовано жодного більш-менш великого дата-центру — це дуже непоганий показник.  

Надалі, як очікують аналітики, лідерство США продовжить зростати, й не лише за кількістю, а й за масштабом та потужністю дата-центрів. Про це, побічно, свідчить, інше дослідження, проведене Національною лабораторією Лоуренса в Берклі (LBNL), згідно з яким, до 2028 року близько 12% всієї електроенергії, що виробляється в США, споживатиметься ЦОД. Для порівняння, за даними Міністерства енергетики США (DOE) у 2023 році цей показник становив 4,4%. Тож через кілька років енергоспоживання ЦОД у найбільш економічно розвинених країнах, схоже, буде цілком порівнянним із потребами промислового сектору, що говорить про високий пріоритет дата-центрів, як для бізнесу, так і для урядів, у перспективі щонайменше найближчих п'яти років. 

© 2008—2024 De Novo (Де Ново)