VMware vSphere 8 значно краще Red Hat OpenShift Virtualization: результат незалежного тесту
2025-04-16
Яка платформа віртуалізації корпоративного рівня краща? На це питання відповіли фахівці американської компанії Principled Technologies, які провели низку об'єктивних тестів, порівнявши розробки VMware та Red Hat.
Для проведення об'єктивного дослідження фахівці Principled Technologies обрали два рішення одного класу — VMware vSphere 8 Update 3 та Red Hat OpenShift Virtualization 4.16, які були протестовані в ряді сценаріїв, що емулюють реальне навантаження на віртуальну інфраструктуру.
VMware vSphere – це платформа віртуалізації корпоративного рівня, що включає гіпервізор VMware ESXi та систему керування vCenter Server. Вона дозволяє створювати, адмініструвати та оптимізувати віртуальні машини, забезпечуючи високу доступність, балансування навантаження та гнучкість в управлінні обчислювальними ресурсами. Сьогодні VMware vSphere користується понад 300 тис. замовників по всьому світу. Своєю чергою Red Hat OpenShift Virtualization це рішення для віртуалізації, яке є частиною платформи Red Hat OpenShift, за поширеністю воно значно поступається VMware vSphere. Але, повернемося до самого тесту.
На межі можливостей
Щоб максимально наблизити дослідження до реальних умов, фахівці Principled Technologies навантажили обидві платформи віртуалізації практичними завданнями. На віртуальних машинах (ВМ) було розгорнуто сервери SQL і робоче навантаження TPROC-C з метою оцінки продуктивності.
TPROC-C – це тестовий профіль, що базується на бенчмарку TPC-C, який вимірює продуктивність систем OLTP (Online Transaction Processing). Він використовується для оцінки пропускної спроможності баз даних та серверів в умовах імітації роботи реальних комерційних трансакційних систем, таких як роздрібні продажі, складські операції та управління замовленнями. Цей тест виконує кілька типів транзакцій, включаючи створення замовлень, платежі, доставку та управління запасами, оцінюючи їхню продуктивність при високому навантаженні. TPROC-C широко застосовується в індустрії для порівняння різних апаратних та програмних платформ з метою оптимізації трансакційних робочих навантажень. В якості апаратної основи в обох випадках був обраний сервер Обидва рішення використовували той самий сервер Dell PowerEdge R6.
На першому етапі тестування задіяно десять ВМ, у кожної з яких було виділено по 28 ГБ vRAM. У разі обсяг віртуальної оперативної пам'яті не перевищував обсяги фізичної RAM сервера, тому обійшлося без використання технологій перерозподілу пам'яті (memory overcommitment). Цей етап дослідження показав, що VMware vSphere підтримував на 27,6% більше NOPM (нових замовлень за хвилину), ніж OpenShift за тих самих умов. До того ж vSphere 8 забезпечує кращу продуктивність OLTP та масштабується на більшу кількість ВМ без зниження продуктивності.

На другому етапі на кожній платформі розгорнули по дванадцять ВМ, що вже перевищувало фізичний обсяг оперативної пам'яті сервера, відповідно довелося підключити механізми перерозподілу. vSphere 8 без проблем впорався зі зростанням навантаження без додаткового налаштування, показавши збільшення NOPM на 6% порівняно з базовим рівнем.
При цьому OpenShift Virtualization для включення опції перерозподілу оперативної пам'яті знадобилося ручне налаштування, що призвело до зниження NOPM майже на 7% порівняно з базовим рівнем. Ці результати показують, що vSphere 8 Update 3 не тільки ефективно підтримує перерозподіл пам'яті на льоту, але й дозволяє підвищувати щільність віртуальних машин та транзакційну продуктивність із мінімальним втручанням людини.
Але на цьому дослідники не зупинилися і продовжили нарощувати навантаження до межі можливостей кожної з платформ. Виявилося, що для розробки Red Hat пік настав вже за тринадцяти ВМ, тоді як VMware vSphere почала відчувати проблеми з продуктивністю, коли кількість віртуальних машин перевалила за два десятки.

Також дослідження показало, що при запуску десяти ВМ утилізація центрального процесора (CPU) сервера становила 80,1% для vSphere і 52,1% для OpenShift Virtualization; при 12 ВМ ці показники становили 91,7% та 61,5% відповідно. На піку можливостей, підтримуючи 13 ВМ, продукт Red Hat задіяв всього 58,3% ресурсу CPU (чомусь менше, ніж при 12), в той час, як vSphere при 20 ВМ показала утилізацію процесора на рівні 94,4%. Таким чином, платформа VMware показала істотно вищу ефективність використання обчислювальних ресурсів, ніж рішення, що конкурує.
За підсумками у всіх порівняльних тестах VMware vSphere 8 Update 3 незмінно перевершував Red Hat OpenShift Virtualization 4.16.2, підтримуючи в півтора раза більше віртуальних машин й забезпечуючи, на 62% більше NOPM при максимальній щільності ВМ. Також vSphere не потребував додаткового налаштування в процесі роботи.

Результати незалежного тестування показали, що vSphere 8 Update 3 дозволяє ефективно нарощувати кількість віртуальних машин та збільшувати продуктивність OLTP-задач, одночасно максимізуючи використання ресурсів сервера.
Нагадаємо, що De Novo є одним із провідних партнерів VMware в Україні, а також учасником програми Broadcom Cloud Service Provider у статусі Premier Partner. Крім цього, наша компанія має статуси VMware Cloud Verified та VMware Sovereign Cloud.