Дата-центри Британії отримають статус об'єктів критичної інфраструктури
2024-10-24
Міністр технологій Великобританії Пітер Кайл заявив, що центрам обробки даних у країні буде надано статус «критично важливої національної інфраструктури», на одному рівні з об'єктами енергетики, промисловості та оборони.
Роль інформації, її вплив на соціальні та ділові процеси сьогодні важко переоцінити. В цьому контексті величезного значення набувають питання, пов'язані з обробкою та зберіганням даних. Тому чим далі, тим частіше центри обробки даних потрапляють у сферу прямих державних інтересів у різних країнах.
ЦОД як основа національної безпеки
У середині вересня Великобританія заявила, що тепер її дата-центри буде віднесено до переліку об’єктів критично важливої інфраструктури (Critical National Infrastructure). Примітно, що статус CNI набувають лише найважливіші галузі, такі як енергетика, включаючи атомну, служби екстреної допомоги, аерокосмічна галузь тощо.
Таким чином, за дата-центрам також визнається важливіша роль у житті країни. До речі, перелік CNI поповнюється не часто, востаннє до нього були включені оборона та космічна промисловість, це сталося аж 2015 року. Очікується, що включення ЦОД до складу CNI підвищить кібербезпеку в країні та допоможе операторам критично важливих об'єктів співпрацювати з урядом для захисту даних від хакерських атак та збоїв.
Як заявив міністр технологій Великобританії Пітер Кайл: «Центри обробки даних – це двигуни сучасного життя, вони живлять цифрову економіку та забезпечують захист нашої найчутливішої інформації».
Окрім того, Пітер Кайл зазначив, що новий статус допоможе уряду краще координувати дії по боротьбі з хакерами та іншими кірберзагрозами, кількість яких зростає з кожним днем. Одним із наслідків включення до списку CNI стане те, що дата-центри фактично отримають прямий зв'язок з урядом для обміну інформацією, підготовки та реагування на інциденти у сфері безпеки даних.
Крок до цифрового суверенітету
Законодавчими ініціативами справа не обмежується. Великобританія послідовно рухається у напрямку максимального суверенітету та автономності у питаннях роботи з цифровою інформацією. Ще одним кроком у цьому напрямку стало рішення про створення нового величезного дата-центру, який зведуть у Хартфордширі (Англія) на території майже 35 гектарів. Вартість проєкту оцінюється майже $5 млрд. (3,75 млрд фунтів стерлінгів). Як очікується, після завершення будівництва це буде найбільший ЦОД у Європі, який до того ж дозволить створити, прямо й опосередковано, понад 14,5 тис. нових робочих місць у країні.
Експерти зазначають, що такий крок — це відповідь британського уряду на нещодавні ініціативи американської компанії AWS, яка заявила про плани будівництва мережі нових дата-центрів у країні й готовність витратити на це $10,5 млрд протягом найближчих п'яти років. Водночас Британія хоче мати власні ЦОДи достатньої потужності. В цілому ж стратегія розвитку дата-центрів є частиною цілісної державної політики Великобританії, спрямованої на підвищення загального рівня кібербезпеки в країні, про важливість якої говорив у своїй промові навіть король Великобританії Карл III.