Меню
Головна Блог компанії De Novo Китайські AI-прискорювачі не хочуть купувати навіть китайці
Китайські AI-прискорювачі не хочуть купувати навіть китайці

Китайські AI-прискорювачі не хочуть купувати навіть китайці

2025-07-01

Компанія Huawei намагається скласти конкуренцію NVIDIA — світовому лідеру у сфері GPU для задач AI/ML. Проте розробки виробника не знаходять належного попиту навіть на внутрішньому ринку — китайські хмарні провайдери неохоче купують навіть флагманські моделі.

Китайський виробник електроніки Huawei активно намагається замінити продукцію NVIDIA всередині країни та на всіх інших ринках, що перебувають під санкціями США. Нещодавно компанія випустила новітню модель прискорювача обчислень Ascend 910C, який, за задумом, мав стати альтернативою «світовому бестселеру» NVIDIA H100. Однак попит на новинку виявився у рази нижчим за очікування, а китайські оператори все ще прагнуть отримати американську продукцію, нехай навіть із урізаними можливостями.

Такі лідери азійського хмарного ринку, як Alibaba, ByteDance, Tencent або відомі AI-компанії, на кшталт DeepSeek, не поспішають замовляти великі партії китайських GPU, зокрема з технічних причин — прискорювачі Huawei не підтримують багато поширених технологій і мають проблеми в процесі роботи. Наприклад, замість NVIDIA CUDA, яка є де-факто світовим стандартом, Huawei пропонує власну платформу CANN (Compute Architecture for Neural Networks). Крім того, користувачі відзначають проблеми з перегрівом новітніх моделей Ascend 910C, що призводить до переривання процесу навчання ML-моделей. Також не підтримується FP8 — один із найбільш затребуваних форматів при навчанні AI.

Picture 1, Зображення

Нагадаємо, що Huawei Ascend 910C — це флагманська модель AI-прискорювача, створена на базі власної архітектури Da Vinci другого покоління, призначена для навчання та інференсу великих мовних моделей (LLM), а також інших задач у сфері штучного інтелекту. Прискорювач забезпечує продуктивність до 800 PFLOPS (FP16) у піковому режимі з тензорними ядрами (або 400 PFLOPS у стандартній конфігурації), має до 128 ГБ HBM-памʼяті з пропускною здатністю до 3,2 ТБ/с, використовує інтерфейс HCCS для об’єднання у високопродуктивні кластери та працює в пропрієтарній екосистемі Huawei MindSpore. Прискорювач є частиною стратегії технологічної незалежності Китаю, але його застосування, особливо за межами країни, обмежене через санкції та закритість екосистеми (відсутність CUDA, обмежена підтримка PyTorch/TensorFlow тощо). У результаті, навіть маючи державні замовлення та спираючись на підтримку уряду, компанія поки що не може досягти планових показників продажів у сфері рішень для AI/ML.

© 2008—2025 De Novo (ТОВ «Де Ново»)